Červenec - Září 2013, léto ve stanici Lednice

S malými přestávkami strávilo Muzeum vlakové pošty celé léto na kusé koleji stanice Lednice ve voze řady Postaa (ex F) z roku 1949.

    Výstavu navštívilo více než 800 lidí a poprvé k nám zavítala také školní exkurze z místní ZŠ. Návštěvníci byli zejména cestující z víkendových nostalgických jízd z Břeclavi, ale také ostatní návštěvníci Lednicko - valtického areálu.

    Během léta se značně rozrostla simulovaná poštovní zátěž a přibyly některé panely s infografikou. Do sbírek muzea přibyl také netradiční exponát v podobě dvoukoláku. Simulace nakládky během komentovaných prohlídek tak nabyla ještě větší autentičnosti. Neobvyklou návštěvou byli také novomanželé, kteří se chtěli vyfotografovat u parního vlaku do Břeclavi. Ten jim ale ujel, tak s nadšením přijali nabídku k fotografování v Muzeu.

    Rozesílání tiskových zpráv o činnosti MVP přineslo úspěch a výstava tak neunikla pozornosti médií. Návštěvou nás poctili reportéři MF Dnes, Českého rozhlasu, vidomagazínu Pozor vlak! a České televize. Pro ty poslední byla při přetahu do Břeclavi zorganizováná simulace práce ve vlakové poště.

Fotogalerie zde

 

Vyhledávání

Muzeum vlakové pošty © 2009 Všechna práva vyhrazena.