Projekt "Pamětníci"

 
    MVP rozjíždí projekt sběru vzpomínek pamětníků vlakových pošt. Ti nejstarší z nich pomalu odcházejí ze světa živých a mnohdy s nimi odcházejí i jejich vzpomínky. Tito pamětníci jsou rozeseti po celém bývalém Československu a není v silách jednotlivce zachytit je všechny. Není to vlastně ani v silách deseti lidí ani padesáti a možná ani celé stovky, ale čím více nás bude, tím lépe. 
 
    Máte-li v okolí pamětníka, pak jej prosím navštivte a domluvte si s ním rozhovor. Pokud nemáte vlastní diktafon, rád Vám půjčím vlastní. Pomozte tak zachránit to nejcennější co člověk má - jeho vzpomínky. Vaše práce bude použita jako zdroj článků v časopise, ale také bude předána do archivu Poštovního muzea pro budoucí badatele. Spolupracovník bude vybaven průkazkou redaktora časopisu "Čsl. vlaková pošta" a zajistí si bezplatné zasílání časopisu po dobu spolupráce. 
 
    Předem děkuji všem dobrovolníkům a těším se, že je budu moci přijmout do rozrůstající se skupiny spolupracovníků redakce.
 
                                           Petr Študent
 

16. dubna 2016, I. SETKÁNÍ EXPERTŮ - Téma: Letadlová pošta

Velmi užitečné "I. setkání expertů" na téma historie letadlové pošty, se uskutečnilo ve spolupráci s Poštovním muzeem v sobotu 16. dubna 2016. Diskuse přinesla několik nových informací a upřesnila mnoho těch již známých. Získané informace, fotografie, dokumenty a vzpomínky poslouží k výstavě u příležitosti 60. let letadlové pošty a do serie článků na stejné téma v časopise muzea.
 

Vyhledávání

Muzeum vlakové pošty © 2009 Všechna práva vyhrazena.