Ambulantní pošty

Datum
Vložil
Titulek

SPU Ostrava

Ahoj, Peťo, zdraví tě Martin z listovky SPU Ostrava. Jestli si na mě ještě vzpomeneš, když jsi v Ostravě dělal směnového. Pořád dělám na listovce. Se dvěma kolegyněmi jsme tam služebně nejstarší, jinak je to pořádně promíchané za ta léta.

Datum
Vložil
Titulek

Re: SPU Ostrava

Zdar, pane kolego! Který Martin jsi? Už je to pár let...

Datum
Vložil
Titulek

vlaková pošta

V 90. létech jsem takové vlaky na trati Přerov - Bohumín vídával, jezdili pravidelně denně vždy na minutu přesně, cca 3 - 4vozy, jak jsem se teď dozvěděl na Dni Železnice v Bohumíně, jednalo se poštovní rychlíky. U nás na stanici výpravčí tomu říkali "Ostře sledované vlaky", vždycky jsem si myslel, že jsou to pouze běžné nákladní vozy jen určené pro poštu, že to mělo svou posádku, která za jízdy třídila poštu, to jsem doteď ani nevěděl.

Datum
Vložil
Titulek

Re: vlaková pošta

Dalibore, kdybyste věděl alespoň přibližný čas, tak bych Vám napsal jaký konkrétní vlak to byl a kdo v něm pracoval.

Datum
Vložil
Titulek

vlaková pošta Holice - Moravany - 26. I. 1928

Nemohu nikde nalézt podrobnosti

Datum
Vložil
Titulek

Re: vlaková pošta Holice - Moravany - 26. I. 1928

Dobrý den, úřednických vlakových pošty bylo kolem sedmi set. Těch nižšího řádu bylo tolik, že se ještě nepodařilo všechny spočítat a díky nedochovaným dokumentům se to asi ani nepodaří. Máte nějaké doklady potvrzující existenci poštovního kurzu na trati Holice - Moravany? Otisk razítka, záznam v jízdním řádu apod. ?

Datum
Vložil
Titulek

Fa 5-2085

Dobry deň,

Chceli by sme Vás požiadať a spýtať sa, či sa dajú niekde zohnať obehy prípadne nejaká pepravna dokumentácia od tohto vagóna.
Pravidelná prevádzka bola ukončená v roku 1984 na prepravnom ramene BA - KE.
Keďže tento rok oslavujeme 80. výročie chystáme vydať aj nejakú malú publikáciu k tejto rade vozňov.
P.S.: keď sa nájdu u niekoho ešte fotografie z prevádzky boli by sme veľmi radi, keby sme ich mohli zverejniť v publikácii!!

Ďakujeme za spoluprácu...

Datum
Vložil
Titulek

Bývalý vlakár z Bratislavy

Stala sa nám taká vec na VLP cestou do Prahy na 801. V sklade sa prepravovali balíky s obsahom živé zvieratá:dvaja psíkovia. Kolegovi ich prišlo luto tak ich pustil,behali po vagóne hore dole,ocikali čo sa dalo aj okakali,ale ked sme blížili k Prahe bolo ich treba dať naspať ale sa nevedelo ktorý kam patrí lebo adresy boli rozne!!!!Tak sa dali do bedničiek naverím boha!!Snád sme trafili lebo jeden bol psík a druhý fenka!!Alebo ked sa vozili sliepky tak ked sa došlo do Košíc tak na rechni sedelo zo desat sliepok a nevedelo sa do ktorej krabice patria ked sa viezlo niekedy aj 800 balíkov!!Spozdravom bývalý vlakár Śtefan

Datum
Vložil
Titulek

Re: Bývalý vlakár z Bratislavy

Štefane! Napiš mi na mail vlakovaposta@email.cz. Mám plno otázek ke slovenské vlakové poště. Díky! Budu se těšit.

Datum
Vložil
Titulek

Celiny s razítky vlakové pošty

Po odchodu do důchodu likviduji filatelistickou sbírku, včetně menší kolekce celin s razítky vlakové pošty z období mezi válkami (pohlednice dopisy). Měl by někdo zájem ? V případě zájmu zašlu seznam.
e-mail: vstor@seznam.cz

V. Štor - Praha

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Vyhledávání

Muzeum vlakové pošty © 2009 Všechna práva vyhrazena.