Ambulantní pošty

Datum
Vložil
Titulek

vlaková pošta Holice - Moravany - 26. I. 1928

Nemohu nikde nalézt podrobnosti

Datum
Vložil
Titulek

Re: vlaková pošta Holice - Moravany - 26. I. 1928

Dobrý den, úřednických vlakových pošty bylo kolem sedmi set. Těch nižšího řádu bylo tolik, že se ještě nepodařilo všechny spočítat a díky nedochovaným dokumentům se to asi ani nepodaří. Máte nějaké doklady potvrzující existenci poštovního kurzu na trati Holice - Moravany? Otisk razítka, záznam v jízdním řádu apod. ?

Datum
Vložil
Titulek

Fa 5-2085

Dobry deň,

Chceli by sme Vás požiadať a spýtať sa, či sa dajú niekde zohnať obehy prípadne nejaká pepravna dokumentácia od tohto vagóna.
Pravidelná prevádzka bola ukončená v roku 1984 na prepravnom ramene BA - KE.
Keďže tento rok oslavujeme 80. výročie chystáme vydať aj nejakú malú publikáciu k tejto rade vozňov.
P.S.: keď sa nájdu u niekoho ešte fotografie z prevádzky boli by sme veľmi radi, keby sme ich mohli zverejniť v publikácii!!

Ďakujeme za spoluprácu...

Datum
Vložil
Titulek

Bývalý vlakár z Bratislavy

Stala sa nám taká vec na VLP cestou do Prahy na 801. V sklade sa prepravovali balíky s obsahom živé zvieratá:dvaja psíkovia. Kolegovi ich prišlo luto tak ich pustil,behali po vagóne hore dole,ocikali čo sa dalo aj okakali,ale ked sme blížili k Prahe bolo ich treba dať naspať ale sa nevedelo ktorý kam patrí lebo adresy boli rozne!!!!Tak sa dali do bedničiek naverím boha!!Snád sme trafili lebo jeden bol psík a druhý fenka!!Alebo ked sa vozili sliepky tak ked sa došlo do Košíc tak na rechni sedelo zo desat sliepok a nevedelo sa do ktorej krabice patria ked sa viezlo niekedy aj 800 balíkov!!Spozdravom bývalý vlakár Śtefan

Datum
Vložil
Titulek

Re: Bývalý vlakár z Bratislavy

Štefane! Napiš mi na mail vlakovaposta@email.cz. Mám plno otázek ke slovenské vlakové poště. Díky! Budu se těšit.

Datum
Vložil
Titulek

Celiny s razítky vlakové pošty

Po odchodu do důchodu likviduji filatelistickou sbírku, včetně menší kolekce celin s razítky vlakové pošty z období mezi válkami (pohlednice dopisy). Měl by někdo zájem ? V případě zájmu zašlu seznam.
e-mail: vstor@seznam.cz

V. Štor - Praha

Datum
Vložil
Titulek

německá vlaková pošta

Dobrý den, pátrám po nějakých informacích kolem německé vlakové pošty. Dostal jsem se až na Vaše stránky a po jejich přečtení jsem si řekl, že Vás zkusím oslovit svým dotazem. Mám pohlednici na které je ne úplně čitelné razítko, je obdélníkového tvaru, ve spodní části je uvedeno Zug 28 a dále pohlednice obsahuje nálepku Gilbote expres. Můžete mi prosím někdo poradit, kde bych zjistil nějaké informace o této vlp popř. o Gilbote expresu nebo jste schopen mi k ní někdo něco uvést? Pohlednice je odeslaná v roce 1927. Předem děkuji. Miloš Dalešický

Datum
Vložil
Titulek

Re: německá vlaková pošta

Osobně o tom nic nevím, ale zkuste se obrátit na mé přátele z Bahnpostmuseum v Losheim am See. Odkaz na ně je na úvodní stránce. Budu rád, když mi pak napíšete co jste vypatrál.

Datum
Vložil
Titulek

Re: Re: německá vlaková pošta

Dobrý večer pane Petře, děkuji za Vaši zprávu, omlouvám se, ale na úvodní stránce jsem nenašel žádný kontakt na Vaše přátele v Německu. Nemůžete mi prosím kontakt napsat nebo konkretizovat cestu k adrese.
Díky Miloš D.

Datum
Vložil
Titulek

Re: Re: Re: německá vlaková pošta

Máte pravdu. Tady je: http://www.bahnpostmuseum.eu/

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Vyhledávání

Muzeum vlakové pošty © 2009 Všechna práva vyhrazena.